VI KONFERENCJA PTPPD (12-13.09.2015)

W dniach 12 i 13 września 2015 roku w Krakowie odbyła się VI Konferencja Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Miała ona historyczny wymiar, a mianowicie mieliśmy zaszczyt gościć prof. Otto Kernberga, postać szczególną, uczonego, badacza i praktyka klinicystę zarazem, którego wkład w zakresie patioetiogenezy jak i leczenia zaburzeń narcystycznych jest nie do przecenienia. Na podkreślenie zasługują również słowa prof. Franka Yoemansa towarzyszącemu znamienitemu gościowi, który podkreślał, iż techniki i założenia teoretyczne TFP są szeroko znane wśród terapeutów zrzeszonych w PTPPd, co jest mu wiadome już z wcześniejszej wizyty w naszym kraju.


Szczególna w tym zasługa naszego kolegi mgr Janusza Kitrasiewicza, który powielokroć zachęcał nas zarówno do studiowania jak i konfrontowania się z tym trudnym zagadnieniem klinicznym w warunkach praktyki. Cierpliwie służył nam zawsze oparciem merytorycznym, superwizyjnym i jakże ważnym, koleżeńskim.

Pragnę również podziękować Komitetowi Programowemu oraz wszystkim tym, którzy czuwali nad właściwym przebiegiem całego przedsięwzięcia w sposób subtelny, a których ogrom trudu było mi dane dostrzegać w każdym szczególe: Marii Bazan, Konstancji Lewińskiej, Kasi Starowicz, Pawłowi Glicie, Piotrowi Nowickiemu, Kasi Gwóźdź, Marcinowi Makulskiemu i wszystkim tym których nie mam przyjemności znać osobiście.

Dziękuję bardzo.

Jeremi Kośmicki.

 

 

Materiał TVP Kraków poświęcony Konferencji.

http://krakow.tvp.pl/…/psychiatrzy-z-calego-swiata-dyskutuj…